Pensjonat na sprzedaż w Darłowie lub Kołobrzegu: co warto wiedzieć przed zawarciem umowy?

administrator 13 lutego 2020

Nieruchomości to wciąż jedna z najlepszych inwestycji, które gwarantują ochronę kapitału i pozwalają osiągnąć znaczące zyski np. z wynajmu. Większość prywatnych inwestorów skupia się na ofercie mieszkań na wynajem, ewentualnie domków jednorodzinnych, jednak coraz częściej zgłaszają się do nas klienci zainteresowani zakupem… pensjonatu. Mówimy tutaj o bardzo poważnej inwestycji, ale również z potencjalnie znakomitą stopą zwrotu. Pierwsze, od czego trzeba zacząć, to ostudzenie emocji i podejście do sprawy na chłodno. W naszym poradniku wyjaśniamy, co powinno wzbudzić szczególne zainteresowanie inwestora, zanim ostatecznie kupi pensjonat na sprzedaż w Darłowie, Kołobrzegu lub innym miejscu.

Inwestycja obarczona pewnym ryzykiem

Pensjonaty na sprzedaż nie są nieruchomościami, które stale goszczą w ofertach agencji nieruchomości. Właściciele takich obiektów, o ile są one dochodowe, rzadko się ich pozbywają, co też można łatwo zrozumieć. W momencie, gdy na rynek trafia pensjonat na sprzedaż, od razu budzi to czujność potencjalnych nabywców. Pojawiają się pytania: dlaczego ktoś sprzedaje taki biznes? Co jest z tym budynkiem nie tak? Czy warto podejmować ryzyko?

Takie obawy są oczywiście uzasadnione, a wręcz wskazane. Pensjonat to specyficzny rodzaj nieruchomości – zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i prawnym. Dlatego rozważając zakup konkretnego obiektu przede wszystkim należy bardzo dokładnie sprawdzić wszystkie najistotniejsze szczegóły, czyli:

Od tego w zasadzie zaczynamy i dopóki nie wyjaśnimy wszystkich tych kwestii, nie warto nawet przystępować do negocjacji cenowych. Oczywiście w sytuacji, gdy zakup ma pilotować agencja nieruchomości, to ona powinna pomóc klientowi w przeanalizowaniu transakcji pod kątem prawnym.

Po upewnieniu się, że pensjonat na sprzedaż jest bezpieczną inwestycją od strony formalnej, należy zlecić drobiazgową analizę techniczną budynku. Najlepiej będzie powierzyć to doświadczonemu rzeczoznawcy majątkowemu, który ma doświadczenie w inspekcji obiektów noclegowych.

  Nieruchomości w centrum Darłowa, Kołobrzegu, Koszalina: hity oferty Prodaheim

Nie stać Cię na inwestycję w Darłowie lub Kołobrzegu? Rozważ pensjonat na sprzedaż w Koszalinie

Co prawda Koszalin nie jest kurortem, bo miasto nie leży nad samym morzem, ale to bardzo dobra baza wypadowa do zwiedzania polskiego wybrzeża Bałtyku. Na ten pomysł wpada coraz więcej osób, co skutkuje tym, że rośnie zapotrzebowanie na miejsca noclegowe w tym mieście. W zgodnej opinii ekspertów rynku hotelarskiego, Koszalin ma bardzo dobre perspektywy i jest ciekawym kierunkiem inwestycyjnym. Nie tylko dla hotelarzy, ale także właścicieli pensjonatów.

Oferty pensjonatów na sprzedaż w Koszalinie pojawiają się znacznie rzadziej niż w przypadku Kołobrzegu czy Darłowa, ale warto je obserwować, ponieważ nierzadko są to bardzo dobre okazje inwestycyjne. Dużą zaletą jest fakt, iż cena za taki pensjonat bywa znacząco niższa w porównaniu z nieruchomościami położonymi w nadmorskich kurortach. To pozwala rozważyć taką inwestycję również osobom, które nie dysponują bardzo wysokim kapitałem, a chcą bezpiecznie ulokować swoje pieniądze i znacząco zwiększyć prawdopodobieństwo ich pomnożenia.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Bez względu na to, gdzie ostatecznie zdecydujesz się kupić pensjonat, pamiętaj o jednym: nigdy nie rób tego na własną rękę. Oferenci bardzo często naciskają, aby zrezygnować z pośrednictwa agencji nieruchomości, ponieważ pozwala to zaoszczędzić trochę pieniędzy. Nie uzasadnia to natomiast igrania z własnym bezpieczeństwem.

Pensjonaty na sprzedaż to bardzo kosztowne nieruchomości, w dodatku zawsze obarczone pewnym ryzykiem. W grę może wchodzić właściwie cokolwiek: od niejasnego stanu właścicielskiego, przez zadłużenie, aż po niekompletną dokumentację, na podstawie której obiekt został dopuszczony do użytku. Wszystkie te kwestie drobiazgowo sprawdzi profesjonalne biuro nieruchomości – dokładnie tak działamy w Prodaheim.

Gwarantujemy Ci fachowe przeprowadzenie całego procesu zakupu pensjonatu, jak również doradztwo na etapie wyboru konkretnej inwestycji. Jeśli masz sprecyzowane oczekiwania odnośnie do chociażby metrażu, liczby pokoi, lokalizacji czy wyposażenia, znajdziemy odpowiedni pensjonat na sprzedaż dla Ciebie.

  Domy z działką na sprzedaż w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie: bardzo ciekawa alternatywa dla mieszkania

Zwróć uwagę, że jako profesjonalne, legalnie działające biuro nieruchomości, ponosimy odpowiedzialność zawodową za nasze działania. To zmusza nas do tego, aby niczego nie zostawiać przypadkowi. Mamy doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z nabyciem obiektów noclegowych, dlatego możesz zdać się na nas w 100% i mieć pewność, że Twoje interesy są pod właściwą opieką.

Jeśli więc szukasz pensjonatu na sprzedaż w Kołobrzegu, Darłowie, Koszalinie czy innej miejscowości w województwie zachodniopomorskim, skontaktuj się z nami. Określ swoje oczekiwania, dostępny budżet, a resztę zostaw już nam.