Apartamenty na sprzedaż w Koszalinie, Darłowie i Kołobrzegu: jak szukać okazji?

s90 10 czerwca 2020

Zupełnie nieoczekiwanie znaleźliśmy się w sytuacji, w której na rynku mieszkaniowym zaczynają się pojawiać prawdziwe okazje. To było nie do pomyślenia jeszcze na początku 2020 roku. Ceny nieruchomości biły kolejne rekordy, zainteresowanie ze strony kupujących było ogromne, a więc sprzedający skrzętnie to wykorzystywali. Nagle jednak z tego solidnie już napompowanego balonika zaczęło ulatywać powietrze. Powodem jest oczywiście niepewna przyszłość ekonomiczna, ale też zaostrzenie przez banki kryteriów udzielania kredytów hipotecznych. Coś, co dla jednych stanowi duży problem (deweloperzy i właściciele mieszkań), dla drugich jest okazją do tego, aby nareszcie kupić nieruchomość w dobrej cenie. W naszym poradniku podpowiadamy, jak szukać świetnych ofert na apartamenty na sprzedaż w Koszalinie, Darłowie oraz Kołobrzegu, czyli na rynkach, w których specjalizuje się Prodaheim.

Okazje u deweloperów? Trzeba jeszcze chwilkę poczekać

Zacznijmy może od przyjrzenia się sytuacji na rynku pierwotnym, ponieważ apartamenty na sprzedaż w Koszalinie, Darłowie i Kołobrzegu oferowane przez deweloperów nawet pomimo kryzysu wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony kupujących. To też przekłada się na fakt, iż deweloperzy nie są zbyt skorzy do obniżania cen.

Firmy deweloperskie uważnie przyglądają się trendom rynkowym i prawdopodobnie z obniżkami cen będą czekać do ostatniej chwili, licząc po prostu na to, że sytuacja się uspokoi, kryzys szybko minie i znów będziemy mieć boom na rynku nieruchomości. Stąd też, póki co, próżno jest szukać jakichś super okazji właśnie na rynku pierwotnym. Nie oznacza to jednak, że one się nie pojawią.

Nasza rada? Jeśli masz już upatrzony apartament na sprzedaż w Koszalinie, Darłowie czy Kołobrzegu od dewelopera, to uważnie obserwuj cenę. Sprawdzaj ją nawet codziennie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy deweloper zdecyduje się ją obniżyć. Z drugiej strony deweloperzy raczej niechętnie udzielają rabatów na swoje apartamenty. Znacznie łatwiej jest natomiast upolować jakąś ciekawą promocję – na przykład projekt kuchni gratis, darmowy abonament na miejsce postojowe w garażu podziemnym, preferencyjną cenę wykończenia mieszkania pod klucz etc.

  Domy z działką na sprzedaż w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie: bardzo ciekawa alternatywa dla mieszkania

Więcej okazji pojawia się na rynku wtórnym

W ostatnich 5-7 latach w Koszalinie, Darłowie i Kołobrzegu przybyło mnóstwo apartamentów, z których część już jest na sprzedaż. Powody, dla których właściciele postanawiają pozbyć się prawie nowego mieszkania są różne. Może to być np. chęć wejścia w inną inwestycję, potrzeba odzyskania płynności finansowej, ale też trzeba brać pod uwagę zwykłe problemy ekonomiczne, w które w tych czasach wpada coraz więcej osób.

Poszukiwanie okazji na rynku wtórnym jest jednak o tyle problematyczne, że te naprawdę świetne oferty momentalnie są rezerwowane albo przez szczęściarzy, albo – to częstsza opcja – przez lokalne biura nieruchomości szukające apartamentów na sprzedaż w Koszalinie, Darłowie i Kołobrzegu dla swoich klientów.

W ten oto sposób doszliśmy do najlepszej porady, jaką możesz od nas uzyskać. Jeśli chcesz skutecznie zapolować na jakąś rynkową okazję, to najlepiej będzie od razu zgłosić się do Prodaheim. Określ swoje kryteria (oczekiwany metraż, lokalizacja, standard wykończenia, sąsiedztwo, oczywiście cena) i pozwól nam działać.

Jako zawodowe biuro nieruchomości właściwie bez przerwy obserwujemy rynek i jako pierwsi jesteśmy w stanie trafić na apartamenty na sprzedaż w Koszalinie, Darłowie i Kołobrzegu w naprawdę okazyjnych cenach. Dowiesz się o takiej okazji jako pierwszy, wstępnie zarezerwujemy nieruchomość na czas oględzin i będziesz mieć dzięki temu pewność, że nikt – przepraszamy za kolokwializm – „nie sprzątnie” Ci jej sprzed nosa.

Poza tym korzystając z pomocy biura nieruchomości Prodaheim zapewniasz sobie pełne bezpieczeństwo transakcji. Musisz sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli ktoś okazyjnie sprzedaje apartament czy jakąkolwiek inną nieruchomość, to może to być motywowane np. chęcią pozbycia się problemu (wadliwie wykonany budynek).

Bardzo uważać trzeba na sytuacje, w których kupujemy nieruchomość obciążoną kredytem, a tym bardziej zadłużoną we wspólnocie mieszkaniowej. Nie mając doświadczenia w analizowaniu dokumentów i stanu prawnego nieruchomości, możesz łatwo paść ofiarą oszustwa. Przed tym chroni Cię opieka profesjonalnego pośrednika.

  Lokale do wynajęcia w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie. Na co zwrócić uwagę, by nie popełnić błędu?

Na jakie okazje możemy liczyć w najbliższym czasie?

Wstępnie szacuje się, że ceny tych najdroższych nieruchomości z rynku wtórnego spadną w tym roku nawet o 15%. Na rynku deweloperskim obniżki będą mniejsze i powinny sięgnąć około 10%. Nie jest to oczywiście gwarantowane, bo nikt w tym momencie nie może przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja w światowej gospodarce.

Jeśli szybko uporamy się z kataklizmem, jaki zostawiła po sobie pandemia koronawirusa, to prawdopodobnie jeszcze pod koniec tego roku zaczniemy obserwować ponowne wzrosty cen. Dlatego uważamy, że jest to dobry moment, aby poszukać okazji na rynku nieruchomości i sporo zaoszczędzić.