Działki na sprzedaż w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie: dlaczego warto ich szukać?

s90 24 sierpnia 2020

Przyszło nam żyć w bardzo ciekawych czasach. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu wydawało się, że nic nie zatrzyma rosnącej fali cenowej na rynku nieruchomości. Mieszkania, działki, grunty rolne uchodziły za najlepszą lokatę kapitału. Co się zmieniło? Przyszedł kryzys, który w naturalny sposób schłodził rozgrzany rynek. Ten jednak powoli się odbudowuje, dlatego warto ponownie się mu przyglądać. Tym razem nieco więcej uwagi poświęcimy działkom na sprzedaż w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie, które – jak wynika z analizy ekspertów Prodaheim – stanowią bardzo interesującą propozycję inwestycyjną, z ogromnym potencjałem, zwłaszcza w relacji do ich aktualnych cen.

Idealny moment na zakup działki?

Wiele na to wskazuje. Regularnie zgłaszają się do nas klienci, którzy od dłuższego czasu szukają działki na sprzedaż w Darłowie, Kołobrzegu czy Koszalinie, ale do tej pory wstrzymywali się z podjęciem decyzji inwestycyjnej. Powodem były – co by nie mówić – bardzo wysokie ceny tych najatrakcyjniejszych gruntów. Jeśli kryzys przyniósł nam cokolwiek dobrego, to z pewnością właśnie zauważalne spadki wartości nieruchomości.

Z perspektywy nabywcy jest to bardzo dobry czas, aby wrócić do pomysłu zakupu działki na cele inwestycyjne. Ceny spadły do poziomu, jakiego nie obserwowaliśmy od dobrych kilku lat. Stara zasada głosi natomiast, że kupować należy w dołku. Trudno jest oczywiście jednoznacznie wyrokować, że ceny osiągnęły już dno, ale jedno jest pewne: w perspektywie kolejnych lat z pewnością ponownie będziemy obserwować wzrost wartości nieruchomości gruntowych.

Spadki cen są spowodowane różnymi czynnikami. W Prodaheim zauważamy, że na rynek trafiają bardzo atrakcyjne działki w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie, które jeszcze do niedawna nie były na sprzedaż. Najwyraźniej ich właściciele wpadli w tarapaty finansowe lub chcąc ich uniknąć decydują się spieniężyć część majątku. Nabywcy powinni korzystać z takich okazji.

  Apartamenty na sprzedaż w Koszalinie, Darłowie i Kołobrzegu: jak szukać okazji?

Jakie działki na sprzedaż w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie są szczególnie atrakcyjne?

Pisząc o działkach mamy na myśli nie tylko te budowlane, o małym lub średnim metrażu, ale także grunty rolne oraz nieużytki – szczególnie te objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jeśli mielibyśmy wskazać nieruchomości gruntowe, na które warto teraz zwrócić baczną uwagę, to z pewnością byłyby to ziemie z potencjałem do zaplanowania na nich siedliska lub wybudowania hotelu/pensjonatu.

Nieruchomości gruntowe o dużym metrażu (kilka hektarów) najszybciej traciły w ostatnim czasie na wartości, co sprawia, że już teraz można znaleźć na lokalnym rynku wiele bardzo atrakcyjnych okazji inwestycyjnych. Jeśli jeszcze taka ziemia jest objęta wspomnianym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, to stanowi łakomy kąsek i z pewnością przyniesie inwestorowi długofalowe korzyści finansowe.

Oczywiście nadal sporą popularnością cieszą się działki budowlane o małym metrażu, zwłaszcza te położone w okolicach Koszalina, natomiast w Darłowie i Kołobrzegu możliwie jak najbliżej linii brzegowej. Tutaj spadki cen są zauważalne, ale już nie tak spektakularne, jak w przypadku gruntów o większej powierzchni. Interesują się nimi głównie inwestorzy indywidualni, szukający działki pod budowę własnego domu, co przy obecnych cenach mieszkań jest bardzo atrakcyjnym ekonomicznie rozwiązaniem.

Gdzie szukać takich ofert?

Najatrakcyjniejsze działki na sprzedaż w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie niestety bardzo rzadko trafiają „na rynek”. Trudno jest się na nie natknąć w ogłoszeniach publikowanych w Internecie. Powód jest prozaiczny: ustawia się po nie kolejka chętnych. Również w Prodaheim mamy klientów, którzy tylko czekają na sygnał o pojawieniu się szansy na zakup działki odpowiadającej ich oczekiwaniom. Wówczas decyzja jest podejmowana błyskawicznie i sprzedaż następuje nawet w ciągu jednego dnia.

Właśnie dlatego szukając atrakcyjnej działki na sprzedaż w Darłowie, Kołobrzegu czy Koszalinie, nie warto tracić czasu na ciągłe przeczesywanie portali ogłoszeniowych. Znacznie rozsądniej będzie zgłosić się do biura nieruchomości, opisać swoje potrzeby, podać budżet i pozwolić ekspertom działać.

  Lokale do wynajęcia w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie. Na co zwrócić uwagę, by nie popełnić błędu?

Uchylimy również rąbka tajemnicy: wielu naszych klientów weszło w posiadanie znakomitych nieruchomości, które formalnie w ogóle nie były przeznaczone na sprzedaż. Ich właściciele planowali trzymać je przez wiele lat, traktując jako lokatę kapitału. Wyszukujemy takie perełki na rynku i podejmujemy negocjacje w imieniu naszych klientów, licząc na to, że złożona propozycja przekona właściciela do zmiany zdania.

Jeśli więc sam chcesz wykorzystać trudniejszą sytuację na rynku nieruchomości spowodowaną kryzysem gospodarczym i znaleźć atrakcyjną działkę stanowiącą bezpieczną lokatę kapitału na trudne czasy, to już teraz skontaktuj się z nami. Doradca Prodaheim przedstawi Ci kilka ciekawych ofert lub zaangażuje się w wyszukanie takiej nieruchomości, która w pełni odpowiada Twoim oczekiwaniom.