Mieszkania na sprzedaż w Kołobrzegu: jakie nieruchomości są najbardziej poszukiwane?

administrator 13 lutego 2020

Rynek mieszkaniowy w Kołobrzegu należy do najatrakcyjniejszych w całym województwie zachodniopomorskim. Oczywiście duży wpływ na to ma splendor miasta, które jest bardzo popularnym kurortem wypoczynkowym. Mieszkania na sprzedaż w Kołobrzegu uchodzą za znakomitą inwestycję kapitału, która praktycznie gwarantuje pomnożenie majątku, chociażby na drodze wynajmu okazjonalnego czy nawet długoterminowego. Warto przy tym zauważyć, że – jak wynika z analizy biura nieruchomości Prodaheim – nabywcy mieszkań w tym nadmorskim mieście mają bardzo sprecyzowane oczekiwania. Konkretami dzielimy się w naszym poradniku.

Centralna lokalizacja wciąż na topie

Bardzo charakterystyczne dla zachodniopomorskiego rynku mieszkaniowego jest to, że – podobnie jak w innych regionach Polski – największym zainteresowaniem wśród nabywców cieszą się mieszkania na sprzedaż zlokalizowane w centrach miast. Wynika to z faktu, iż taka nieruchomość zapewnia zdecydowanie najwyższy komfort życia. Nie ma problemu z dostępem do szkół, przedszkoli, żłobków, sklepów, restauracji, klubów, ścieżek rowerowych, ośrodków zdrowia, mediów, przystanków komunikacji publicznej, a więc rzeczy, które mają realny wpływ na codzienną wygodę mieszkańców.

Nie oznacza to oczywiście, że mieszkania czy domy na sprzedaż położone w dzielnicach obrzeżnych w ogóle nie cieszą się zainteresowaniem – wprost przeciwnie. Faktem jest natomiast, że nieruchomości zlokalizowane w centrum lub jego bezpośrednim sąsiedztwie znacznie szybciej znajdują nabywców. Dotyczy to zarówno lokali z rynku wtórnego, jak również mieszkań deweloperskich.

Im bliżej morza, tym lepiej i… drożej

W przypadku Kołobrzegu nie może dziwić, że nabywcy chętnie poszukują mieszkań zlokalizowanych w bezpośredniej bliskości morza. Szczególnie dotyczy to osób planujących zakup mieszkania przeznaczonego do wynajęcia, a więc traktujących nieruchomość w charakterze długoterminowej inwestycji. Takie mieszkania jest bardzo łatwo wynająć, uzyskując przy tym wysokie dochody z czynszu – zwłaszcza, jeśli decydujemy się na formułę wynajmu okazjonalnego.

Działa tutaj jednak prosta zasada ekonomiczna: duży popyt generuje wzrost cen. Oznacza to, że te najbardziej poszukiwane mieszkania na sprzedaż w Kołobrzegu, zlokalizowane w bezpośredniej bliskości linii brzegowej, osiągają zdecydowanie najwyższe ceny. Dlatego też coraz więcej osób szukających nieruchomości dla siebie skupia się na lokalach położonych w innych dzielnicach miasta, gdzie nadal można kupić np. mieszkania deweloperskie w o wiele atrakcyjniejszych cenach.

  Działki na sprzedaż w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie: dlaczego warto ich szukać?

Podobnie zresztą wygląda to w przypadku mieszkań w Darłowie (to również popularny kurort) oraz w Koszalinie, przy czym w tym drugim mieście ceny determinuje nie bliskość morza, ale sama lokalizacja – im bliżej centrum, tym jest drożej. 

Dlaczego warto szukać mieszkania z pomocą agencji nieruchomości?

Powodów jest co najmniej kilka, a te najważniejsze wymieniamy od podpunktów:

  • Profesjonalne biuro nieruchomości zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ jego obowiązkiem jest m.in. sprawdzenie nieruchomości pod kątem prawnym, właścicielskim oraz wyjaśnienie nabywcy wszystkich zawiłości związanych z przeprowadzeniem transakcji.
  • Korzystając z pomocy agencji nieruchomości oszczędzasz mnóstwo czasu, nie musisz bowiem samodzielnie przeczesywać portali ogłoszeniowych, dzwonić do oferentów, umawiać się na oględziny, negocjować ceny. To bardzo wygodne!
  • Biuro nieruchomości szybciej wyszuka odpowiednie mieszkania na sprzedaż, ponieważ ma w tym duże doświadczenie i potrafi starannie wyselekcjonować lokale, które z dużym prawdopodobieństwem spełniają Twoje oczekiwania. Nie tracisz więc czasu na bezowocne oględziny.
  • Skuteczne negocjacje cenowe – to prawda, że biuro nieruchomości pobiera prowizję za pośrednictwo, ale jednocześnie doświadczony agent, który doskonale zna realia rynku, może o wiele skuteczniej poprowadzić negocjacje cenowe z właścicielem nieruchomości i wywalczyć dla Ciebie solidną obniżkę.

Poza tym nie zapominajmy, że te najatrakcyjniejsze mieszkania na sprzedaż w Kołobrzegu, Darłowie, Koszalinie i wielu innych miejscowościach regionu bardzo szybko znajdują nabywców. Niedoświadczeni inwestorzy mogą więc czuć presję, aby kupić pierwszą-lepszą nieruchomość, nie sprawdzając dokładnie ani jej stanu prawnego, ani właścicielskiego. Skutki są łatwe do przewidzenia, a chroni przed nimi właśnie profesjonalna agencja nieruchomości.

Starannie wyselekcjonowane mieszkania na sprzedaż w Kołobrzegu, ale też między innymi w Darłowie czy Koszalinie, są dostępne w stałej ofercie biura nieruchomości Prodaheim. Jeśli masz szczególne oczekiwania i od dawna nie możesz znaleźć mieszkania, które je spełni, skontaktuj się z nami. Poznamy Twoje potrzeby i na tej podstawie rozpoczniemy szeroko zakrojone poszukiwania, które z pewnością zakończą się sukcesem. Pamiętaj, że tylko kupując mieszkanie czy domek jednorodzinny z pomocą agencji nieruchomości, gwarantujesz sobie pełne bezpieczeństwo transakcji.

  Lokale do wynajęcia w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie. Na co zwrócić uwagę, by nie popełnić błędu?