Domy z działką na sprzedaż w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie: bardzo ciekawa alternatywa dla mieszkania

administrator 13 lutego 2020

Domy jednorodzinne nigdy nie cieszyły się większą popularnością na rynku nieruchomości niż obecnie. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż ceny mieszkań, zwłaszcza deweloperskich, osiągnęły niespotykany wcześniej poziom. Do rzadkości nie należą sytuacje, w których domki jednorodzinne położone w obrzeżnych dzielnicach lub pod miastem są nawet tańsze niż mieszkania w centrum. To oczywiście przemawia do wyobraźni nabywców i skłania coraz więcej z nich do dokładnego przenalizowania pomysłu zakupu większej nieruchomości. Domy z działką na sprzedaż w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie regularnie trafiają do oferty biura Prodaheim i niemal natychmiast otrzymujemy o nie zapytania od klientów. Warto zastanowić się, jakie są tego powody – bo nie chodzi przecież tylko o ceny.

Kiedy warto rozważyć zakup domku jednorodzinnego?

Zawsze wtedy, gdy zależy nam na dużej przestrzeni. Co prawda w Kołobrzegu, Koszalinie czy Darłowie można znaleźć mieszkania na sprzedaż o dużej powierzchni, nawet grubo powyżej 100 metrów kwadratowych, ale mówimy tutaj już o kategorii apartamentów, które z założenia są bardzo drogie. W takim porównaniu dom jednorodzinny może wypaść o wiele korzystniej pod względem finansowym.

Domy z działką na sprzedaż niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które szukają ucieczki od zgiełku miasta, chcą żyć bliżej natury i zapomnieć o typowych problemach, z jakimi wiąże się posiadanie mieszkania np. na zamkniętym osiedlu: ograniczona liczba miejsc parkingowych, międzysąsiedzkie konflikty, hałas, dewastacja wspólnej infrastruktury etc. Własny dom, przynajmniej teoretycznie, pozwala uniknąć tego typu „atrakcji”.

Domy na sprzedaż: co oferuje rynek nieruchomości w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie?

Wybór takich nieruchomości mieszkalnych jest naprawdę duży. W dodatku zachodniopomorski rynek oferuje domki jednorodzinne na kieszeń różnych grup nabywców. Bez większego problemu można więc znaleźć zarówno luksusowe rezydencje posadowione na dużych działkach, jak również znacznie tańsze domy o powierzchni do 150 metrów kwadratowych, często wybudowane systemem gospodarczym (co nie znaczy, że gorsze).

  Szukasz okazji w Darłowie, Kołobrzegu czy Koszalinie? Sprawdź, dlaczego warto wybrać biuro nieruchomości Prodaheim

W biurze nieruchomości Prodaheim zauważamy również sukcesywny wzrost zainteresowania domami na sprzedaż, które nie są osobnymi budynkami. Mamy tutaj oczywiście na myśli bliźniaki lub segmenty. Takie nieruchomości stanowią bardzo interesujące połączenie walorów mieszkania (są tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu, zapewniają bliskie relacje sąsiedzkie) oraz domu jednorodzinnego (własny ogródek, większa przestrzeń, nierzadko zadbane, zamknięte osiedle deweloperskie). Warto wziąć takie domy na sprzedaż pod uwagę, zwłaszcza traktując je jako znakomitą alternatywę dla mieszkania deweloperskiego.

O czym warto pamiętać decydując się na zakup domu z działką?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, iż dom jednorodzinny to o wiele bardziej skomplikowana konstrukcja niż mieszkanie w bloku. Oznacza to, że potencjalny nabywca musi bardzo dokładnie sprawdzić nieruchomość pod kątem technicznym. Nasze biuro dysponuje kontaktami do rzetelnych rzeczoznawców, w tym inżynierów budownictwa, którzy mogą przeprowadzić wnikliwe oględziny, włącznie z analizą dokumentacji budynku. To w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko zakupu domu, który okaże się jedną wielką skarbonką.

Najważniejsze jest natomiast to, aby wyszukując domy na sprzedaż w Kołobrzegu, Koszalinie, Darłowie czy jakimkolwiek innym mieście, zaufać doświadczonej agencji nieruchomości. To zbyt poważna i kosztowna inwestycja, by przeprowadzać proces transakcji na własną rękę. Profesjonalne biuro nieruchomości sprawdzi budynek od strony formalnej, w tym ustalając, kto jest jego faktycznym właścicielem. Pozwala to uniknąć bardzo trudnych sytuacji, w których np. po czasie okazuje się, że kupiliśmy nieruchomość zadłużoną czy z niejasnym statusem prawnym.

Pamiętaj

Biuro nieruchomości ponosi odpowiedzialność zawodową za swoje doradztwo, dlatego podwójnie stara się ustalić wszystkie szczegóły dotyczące nieruchomości i w ten sposób zapewnić klientowi maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Radzimy również zwrócić uwagę na fakt, iż domki jednorodzinne są nieruchomościami droższymi w utrzymaniu niż mieszkania. Wynika to z przede wszystkim znacznie wyższych kosztów ogrzewania i generalnie większego zużycia mediów. Ponadto to właściciel budynku jest jedyną osobą odpowiedzialną za przeprowadzanie prac konserwacyjnych, wykonywanie napraw i zlecanie przeglądów technicznych. Nie piszemy o tym, aby zniechęcić Cię do zakupu domu, ale by skłonić Cię do rzetelnego przemyślenia tej inwestycji.

  Domy na sprzedaż w Kołobrzegu: świetny pomysł na życie i… na inwestycję

Szukasz domu z działką na sprzedaż w Darłowie, Kołobrzegu czy Koszalinie lub okolicach? Sprawdź aktualną ofertę biura nieruchomości Prodaheim, a jeśli nie znajdziesz w niej tego, co Cię interesuje, po prostu skontaktuj się z nami. Wyszukamy dla Ciebie dom na sprzedaż, który spełni Twoje oczekiwania i jeszcze będzie się mieścić w założonym budżecie.