Szukasz okazji w Darłowie, Kołobrzegu czy Koszalinie? Sprawdź, dlaczego warto wybrać biuro nieruchomości Prodaheim

administrator 13 lutego 2020

Zakup nieruchomości, czy to na rynku pierwotnym czy wtórnym, zawsze wiąże się z dużymi emocjami. W końcu w grę wchodzą niemałe pieniądze, często oszczędności całego życia lub środki z wieloletniego kredytu hipotecznego. Choć większość nabywców stara się bardzo dokładnie analizować oferty np. domów czy mieszkań na sprzedaż, to bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy naprawdę trudno jest odróżnić okazję od potencjalnej pułapki. To koronny argument przemawiający za tym, aby zdecydować się na współpracę z agencją nieruchomości. Oferta domów, mieszkań i działek w Darłowie, Kołobrzegu czy Koszalinie jest bardzo szeroka, stąd łatwo można się w niej pogubić. Jesteśmy od tego, aby przeprowadzić Cię przez to suchą stopą. W naszym poradniku rzeczowo wyjaśniamy, dlaczego warto wybrać biuro nieruchomości Prodaheim.

Pełne zaangażowanie w proces wyszukania nieruchomości

W tym poradniku skupiamy się na współpracy pomiędzy biurem nieruchomości a klientem, który szuka dla siebie np. mieszkania czy domu na sprzedaż albo chociażby kawalerki na wynajem. Każdy, kto był w takiej sytuacji, doskonale wie, że teoretycznie wybór jest ogromny, ale gdy przechodzimy do właściwych poszukiwań – zaczyna się problem. Z czego to wynika? Oczywiście ze sprecyzowania własnych potrzeb.

Prosty przykład: jeśli szuka kawalerki do wynajęcia, to przeglądając ogłoszenia w Internecie na własną rękę szybko się przekonasz, jak trudna droga Cię czeka. Ofert jest mnóstwo, jednak po pobieżnym zapoznaniu się z ich treścią dojdziesz do wniosku, że żadna z nich w 100% nie spełnia Twoich oczekiwań. Problemem może być metraż, układ, standard wykończenia, lokalizacja, sąsiedztwo, wysokość opłat, dostępność mediów i dziesiątki innych spraw. Ponieważ jednak mówimy o kosztownej inwestycji, niczego nie można bagatelizować i na nic nie powinno się przymykać oczu.

W przypadku, gdy zlecisz wyszukanie mieszkania biuru nieruchomości Prodaheim, unikniesz opisanego wyżej scenariusza. Twoje zaangażowanie ograniczy się do spotkania z naszym agentem, który dokładnie wypyta Cię o oczekiwania, potrzeby, kwestie finansowe (czyli dostępny budżet) i na tej podstawie stworzy profil, który umożliwi bardzo precyzyjne wskazanie najatrakcyjniejszych nieruchomości w Darłowie, Kołobrzegu, Koszalinie czy dowolnej innej miejscowości w regionie.

  Nieruchomości w centrum Darłowa, Kołobrzegu, Koszalina: hity oferty Prodaheim

Pamiętaj!

Biuru nieruchomości również bardzo zależy na tym, aby jak najszybciej znaleźć dla Ciebie odpowiednie mieszkanie na sprzedaż, dom, działkę etc. Jest to zatem współpraca przynosząca obopólne korzyści, co znacząco wpływa na poziom zaangażowania agencji.

Wynajem mieszkania z biurem nieruchomości to duża oszczędność czasu

Oczywiście dotyczy to nie tylko wynajmu mieszkania, ale też każdej innej transakcji związanej z nieruchomością, w tym zakupu mieszkania deweloperskiego, z rynku wtórnego czy zakupu domku jednorodzinnego i działki budowlanej. Warto sobie uzmysłowić, ile czasu zajmuje najpierw wyszukanie interesujących ofert, a później skonfrontowanie treści ogłoszenia ze stanem faktycznym nieruchomości. To ważne zadanie, jakie bierze na siebie każda profesjonalna agencja.

Wyobraź sobie, że wstępnie wyselekcjonowałeś np. 5 domów z działką na sprzedaż. Umawiasz się na oględziny, które zajmują Ci cały dzień. Ostatecznie odrzuciłeś każdą z obejrzanych nieruchomości z uwagi na poważne wady, które są dla Ciebie dyskwalifikujące. W tym momencie pojawia się frustracja, zniechęcenie, a to niestety sprzyja dokonywaniu nieprzemyślanych wyborów.

Biuro nieruchomości Prodaheim jest od tego, aby chronić Cię przed podobnymi sytuacjami. Nie proponujemy Ci oglądania nieruchomości, co do których nie mamy przekonania, że odpowiadają Twoim oczekiwaniom, jakimi podzieliłeś się z naszym agentem. Szanujemy Twój czas, zapraszając Cię na oględziny jedynie starannie wyselekcjonowanych nieruchomości na sprzedaż czy wynajem. Dzięki takiemu podejściu bardzo często zdarza się, że nasi klienci decydują się na podpisanie umowy z oferentem właściwie od ręki, co pozwala im dużo szybciej zakończyć stresujący etap poszukiwań.

Bezpieczeństwo transakcji

Zdecydowanie najważniejszym powodem, dla którego warto wybrać biuro nieruchomości Prodaheim, jest właśnie kwestia bezpieczeństwa. Na rynku nieruchomości niestety czai się mnóstwo pułapek, w które osoby bez doświadczenia i znajomości prawa mogą bardzo łatwo wpaść, płacąc za to przez wiele kolejnych lat. Nie warto ryzykować!

  Lokale do wynajęcia w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie. Na co zwrócić uwagę, by nie popełnić błędu?

W sieci bardzo często można się natknąć na ogłoszenia, w których treści autorzy dodają „oferta bez pośredników”. Chodzi oczywiście o zaoszczędzenie na prowizji, ale zastanów się, czy jest to dobry pomysł, skoro w grę wchodzą o wiele poważniejsze straty finansowe? Zadaniem pośrednika nieruchomości jest bardzo dokładne sprawdzenie m.in. stanu prawnego mieszkania, domu czy działki budowlanej. Ponosi za to odpowiedzialność zawodową. Decydując się na współpracę z biurem nieruchomości Prodaheim inwestujesz więc we własne bezpieczeństwo.