Domy na sprzedaż w Kołobrzegu: świetny pomysł na życie i… na inwestycję

administrator 13 lutego 2020

Galopujące ceny mieszkań stopniowo zmieniają zasady gry na polskim rynku nieruchomości. Coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, w których osoby dysponujące sporą gotówką wolą przeznaczyć ją na zakup domu niż mieszkania. Wynika to z zacierającej się różnicy cenowej – zwłaszcza, gdy porównujemy nieruchomości o podobnym metrażu. Ten trend jest wyraźnie widoczny również w województwie zachodniopomorskim, czego najlepszym przykładem jest duży wzrost zainteresowania domami na sprzedaż w Kołobrzegu. Kupują je zarówno osoby, które szukają dla siebie komfortowego miejsca do życia, jak również chcące ulokować wolne środki w bardzo dochodowej inwestycji. Zapraszamy do krótkiej analizy przygotowanej przez biuro nieruchomości Prodaheim.

Domki jednorodzinne, czyli znakomita alternatywa dla mieszkań

Jeszcze na początku XXI wieku, czyli stosunkowo niedawno, domy z działką na sprzedaż znajdowały się w kręgu zainteresowania niemal wyłącznie najzamożniejszej części naszego społeczeństwa. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Coraz więcej osób poważnie bierze pod uwagę rezygnację z zakupu mieszkania na rzecz właśnie domku jednorodzinnego. Część rozważa wybudowanie takiej nieruchomości systemem gospodarczym, część z kolei ogranicza się do ofert deweloperskich oraz domów z rynku wtórnego.

Faktem jest, że domy na sprzedaż w Kołobrzegu, ale też chociażby w Koszalinie czy Darłowie, nie drożeją w takim tempie, jak mieszkania. Doszliśmy więc do momentu, w którym zakup takiej nieruchomości może się po prostu opłacać – zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę metraż, standard, możliwość posiadania własnego ogródka oraz oczywiście znacznie większą swobodę w porównaniu z mieszkaniem.

Do biura nieruchomości Prodaheim zgłasza się coraz więcej klientów, którzy z góry wiedzą, że interesują ich wyłącznie domy z działką na sprzedaż. Wcześniej przenalizowali sytuację rynkową i z różnych powodów – najczęściej ekonomicznych – nie chcą inwestować w mieszkanie w Kołobrzegu. Nie jest też żadną tajemnicą, że mieszkanie o powierzchni porównywalnej z typowym domkiem jednorodzinnym, potrafi być nawet droższe w zakupie. Nie mówiąc już o tym, że taką nieruchomość nie jest wcale łatwo znaleźć.

  Działki na sprzedaż w Darłowie, Kołobrzegu i Koszalinie: dlaczego warto ich szukać?

Dom na sprzedaż w formie inwestycji: na czym to polega?

Drugą, całkiem dużą grupę klientów zainteresowanych zakupem domu w Kołobrzegu, tworzą osoby dysponujące wolnymi środkami i chcące je mądrze zainwestować. Naturalnym pomysłem wydawałoby się oczywiście kupienie mieszkania na wynajem, jednak to nie jest aż takie proste. Po pierwsze: mieszkania na sprzedaż w Kołobrzegu, ale też w Koszalinie czy Darłowie, zaczynają osiągać wręcz astronomiczne ceny. Po drugie: nie ma ich znowu aż tak dużo – co prawda cały czas powstają nowe mieszkania deweloperskie, ale wiele z nich znajduje nabywców na długo przed oddaniem inwestycji do użytku.

Z tymi problemami mierzą się osoby, które koniecznie chcą ulokować kapitał w nieruchomości. Ciekawą propozycją może być dla nich właśnie zakup domku jednorodzinnego w Kołobrzegu. Co prawda trudniej jest znaleźć najemcę domu niż mieszkania, ale gdy to się już uda, inwestycja będzie przynosić bardzo dobre zyski.

Wśród inwestorów szczególnie popularne są duże domy na sprzedaż w Kołobrzegu, czyli takie, w których da się wydzielić przynajmniej 4-5 sypialni. Dlaczego? Ponieważ taka nieruchomość daje szerokie pole do popisu w zakresie zamienienia jej w obiekt noclegowy. Pamiętajmy, że Kołobrzeg to jeden z najpopularniejszych kurortów w naszym kraju, w którym latem bardzo trudno jest znaleźć wolne pokoje. Inwestorzy dysponujący domem z kilkoma sypialniami, najlepiej również z osobnymi aneksami kuchennymi i łazienkami, śmiało mogą to wykorzystać i wynajmować nieruchomość w formule wynajmu okazjonalnego – albo jako całość, albo każde pomieszczenie z osobna.

Pensjonat na sprzedaż: czy to dobra inwestycja?

Można oczywiście pójść o krok dalej i zamiast kupować dom z myślą o jego wynajmowaniu urlopowiczom, zainwestować w gotowy pensjonat. W naszym biurze nieruchomości regularnie pojawiają się oferty pensjonatów na sprzedaż w Kołobrzegu. Niekoniecznie musi to mieć związek z tym, że biznes nie wypalił. Powody, dla których właściciele sprzedają pensjonaty jest mnóstwo – począwszy od problemów ze zdrowiem, a na wypaleniu skończywszy.

  Apartamenty na sprzedaż w Koszalinie, Darłowie i Kołobrzegu: jak szukać okazji?

Zakup pensjonatu w Kołobrzegu to oczywiście bardzo duża inwestycja, którą trzeba dokładnie przemyśleć w oparciu o szczegółowy biznesplan. Radzimy również, aby w cały proces zaangażować doświadczoną agencję nieruchomości, która będzie monitorować transakcję na każdym etapie, gwarantując przy tym jej pełne bezpieczeństwo od strony formalnej.

Jak widać domy na sprzedaż w Kołobrzegu mogą stanowić nie tylko świetną alternatywę dla mieszkania w bloku, ale także bardzo opłacalną inwestycję z długoterminową stopą zwrotu. Bez względu na to, czy szukasz takiej nieruchomości dla siebie czy z myślą o wynajmie, w pierwszej kolejności zadbaj o swój komfort psychiczny i bezpieczeństwo. Skorzystaj z pośrednictwa biura nieruchomości Prodaheim.