Nieruchomości Kołobrzeg: w co warto zainwestować z myślą o przyszłości?

s90 28 kwietnia 2020

Kołobrzeg jest jednym z najważniejszych i najliczniej odwiedzanych kurortów w naszym kraju. Nic dziwnego, że miasto stało się bardzo atrakcyjnym kierunkiem inwestycyjnym dla osób, które chcą w możliwie bezpieczny sposób pomnożyć swój kapitał lub po prostu zabezpieczyć go przed utratą wartości. Co prawda rynek mieszkaniowy w Kołobrzegu jest już w dużej mierze zajęty, ale nadal w mieście sporo się buduje, dlatego wciąż pojawiają się nowe okazje inwestycyjne – również na rynku wtórnym. Nie bez znaczenia jest przy tym fakt, iż ceny nieruchomości w Kołobrzegu są dość atrakcyjne na tle konkurencyjnych kurortów, jak Sopot, Świnoujście czy Łeba. Przejdźmy zatem do konkretów. Specjaliści biura nieruchomości Prodaheim przygotowali zestawienie najlepszych inwestycji w Kołobrzegu, w tym takich, które będą przynosić dochody w długim horyzoncie czasowym.

Mieszkania w Kołobrzegu na wynajem krótkoterminowy

Zaczynamy od prawdopodobnie najbardziej oczywistego, a na pewno najpopularniejszego sposobu inwestowania w nieruchomości w Kołobrzegu. Mieszkania z przeznaczeniem na wynajem krótkoterminowy cieszą się ogromną popularnością, ale co najważniejsze – nadal podaż nie zaspokaja popytu. Kołobrzeg, z uwagi na swoją atrakcyjność turystyczną, przyciąga mnóstwo osób szukających apartamentu na wynajem np. tygodniowy. Jest to znakomita alternatywa dla hoteli czy pensjonatów, dająca więcej swobody oraz korzystna pod względem finansowym.

Chcąc zainwestować w nieruchomość w Kołobrzegu zdecydowanie warto więc wziąć pod uwagę zakup np. kawalerki z rynku pierwotnego, przystosować ją pod wynajem krótkoterminowy i czerpać z tego spore korzyści finansowe przez co najmniej 4-5 miesięcy w roku.

Mieszkania na wynajem długoterminowy

Wynajem krótkoterminowy, choć bez wątpienia opłacalny, nie jest dla każdego. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że mieszkania w formie apartamentów wymagają stałego nadzoru właścicielskiego i ponoszenia wysokich kosztów eksploatacyjnych. Jeśli więc ważniejsze dla Ciebie jest to, aby bezpiecznie ulokować kapitał i mieć przysłowiowy święty spokój, to rozważ zakup mieszkania w Kołobrzegu z myślą o wynajmie długoterminowym. Jeden najemca to zawsze mniej stresu – oczywiście pod warunkiem, że jest solidny.

  Sprzedam mieszkanie: wzrost podaży nieruchomości z rynku wtórnego w Koszalinie, Darłowie i Kołobrzegu

Pensjonaty w Kołobrzegu

Pora przejść do inwestycji „większego kalibru”. Zakup pensjonatu oczywiście wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, dlatego jest to opcja, którą mogą rozważać wyłącznie osoby dysponujące sporym kapitałem, nastawione na jego szybkie pomnożenie. Co prawda pensjonaty w Kołobrzegu nie są standardowym elementem oferty biur nieruchomości, ale od czasu do czasu takie propozycje się pojawiają. Niekoniecznie musi mieć to związek z tym, że biznes nie wypalił – często sprzedający chcą się pozbyć dobrze prosperującego pensjonatu, aby po prostu zrealizować zyski z wielu lat pracy.

Działki inwestycyjne

Jest to wyjątkowo interesująca forma inwestycji w nieruchomości w Kołobrzegu. Trzeba przy tym zaznaczyć, że zakup działki np. budowlanej należy rozpatrywać w kategoriach inwestycji długoterminowej. Jest praktycznie pewne, że ceny nieruchomości gruntowych będą stale rosły, bo deweloperom i prywatnym inwestorom coraz trudniej jest znaleźć atrakcyjne działki pod zabudowę mieszkalną czy komercyjną. Jeśli więc chcesz ulokować pieniądze na dłuższy czas i dobrze zarobić na swojej inwestycji np. za 5 lat, to działka w Kołobrzegu może być bardzo intratną propozycją.

Domy na sprzedaż w Kołobrzegu

Zakup domu jednorodzinnego w Kołobrzegu to opcja nie tylko dla tych, którzy chcą w tym mieście zapuścić korzenie. Większe budynki mieszkalne świetnie nadają się na wynajem krótkoterminowy, stanowiąc atrakcyjną propozycję na przykład dla rodzin wielodzietnych czy grup znajomych. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że dom jednorodzinny da się stosunkowo łatwo przekształcić w pensjonat, co pozwoli czerpać z niego pokaźne zyski w sezonie wiosenno-letnim.

Czy to dobry czas na inwestowanie w nieruchomości w Kołobrzegu?

Nie przekonasz się, jeśli nie zainwestujesz. Pisząc jednak poważnie, to nic nie wskazuje na to, aby ceny nieruchomości miały zacząć spadać. Nawet w okresie spowolnienia gospodarczego czy recesji ceny mieszkań, domów i działek inwestycyjnych powinny utrzymywać się na stabilnym poziomie. Gdy ponownie wejdziemy na ścieżkę hossy, wartość rynku nieruchomości zacznie gwałtownie rosnąć, jak miało to miejsce w ostatnich latach. Na tej podstawie można zakładać, że inwestowanie w nieruchomości w Kołobrzegu pozostanie bardzo bezpieczną formą pomnażania i ochrony kapitału, zwłaszcza w dalszej perspektywie.

  Biuro nieruchomości Koszalin: sprawdź, dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego pośrednictwa

Jeśli więc chcesz zainwestować w nieruchomości w Kołobrzegu i szukasz przede wszystkim dobrej okazji, ale także stawiasz na bezpieczeństwo transakcji, to już teraz skontaktuj się z biurem nieruchomości Prodaheim. Po poznaniu Twoich oczekiwań i możliwości finansowych przedstawimy Ci konkretne propozycje lub wyszukamy odpowiedniej inwestycji w Kołobrzegu oraz okolicach.